Що треба знати новачкові про хостінг

Поняття хостінгу дуже багатогранне і дати деяке загальне визначення дуже складно. У більшості випадків надання хостінгу означає забезпечення цілодобового доступу до клієнтської інформації, розташованої на сервері компанії. На прохання користувача опционально підключається доступ до бази даних, настроюються поштові сервера, виділяється додатковий дисковий простір для зберігання призначеної для користувача кореспонденції, запускаються інтерпретатори. Із замовленням хостінгу у великих компаніях асоціюється реєстрація доменного імені. Продовження договору з хостінговой компанією має на увазі автоматичну перереєстрацію домена.

За способом оплати хостінг буває платним і безкоштовним. У останньому випадку розплачується кінцевий користувач, якому доведеться розглядати банери і рекламні оголошення часто сумнівного смаку. Такий підхід використовується для вузьконаправлених приватних проектів і домашніх сторіночок. Громадські організації залежно від фінансування можуть використати обидва рішення. А ось бізнес проекти просто зобов’язані розташовуватися на платному хостінгу.

Залежно від способу надання процесорного часу і дискової квоти хостінг ділиться на: віртуальний, віртуальний виділений і виділений. Віртуальний хостінг має на увазі, що кожен користувач отримує певну дискову квоту і ділить процесорний час в рівних умовах з іншими учасниками. Відрізнити такі сайти можна в години пік і моменти локального навантаження. Коли ресурсів сервера більше не вистачає, сайти виявляються недоступними або довго завантажуються в очікуванні своєї черги.

Виділений віртуальний сервер(VPS або VDS) виглядає як купівля власного сервера, але, насправді, на загальному сервері жорстко виділяється об’єм пам’яті, місце і процесорний час. На таких рішеннях можна запускати проекти з середньою відвідуваністю. По-справжньому великі рішення необхідно розташовувати на виділеному сервері, який має власний жорсткий диск, процесор і справжні плати пам’яті.

Надання телематических послуг, до яких відноситься хостінг або колокации, підлягає обов’язковому ліцензуванню Федеральною службою нагляду засобів зв’язку.

Тепер детальніше розберемо кожен спосіб оплати хостінгу. У одній тільки Росії існує велика кількість безкоштовних хостінгов, які у більшості своїй повільні, ненадійні і місцями просто осоружні. Але є серед них арабські скакуни, на яких можна зупинитися детальніше.

Самим популярних хостінгом являється Народ.Ру, який надає початкуючим власникам сайту безліччю симпатичних шаблонів. Завантажити власні файли можна за допомогою веб-інтерфейсу(по одному файлу за раз) і по протоколу FTP, який дозволяє управляти файлами як на власному комп’ютері. У володіння надається 100 Мб дискового простору, які можуть бути збільшені за певних умов. З мінусів варто відмітити, що хостінг не підтримує CGI – скрипти у будь-якому вигляді(включаючи ASP, Perl, JSP, PHP, а також FrontPage server extensions і SSI). Зате є готова гостьова книга і чат.

На хостінгу від Boom.Ru можна отримати 50Мб вільного місця, гостьову книгу, скрипти для голосування і можливість встановити лічильник відвідуваності від Mail.Ru. Скрипти голосування, шаблони. Порушує ідилію лише величезний банер.

Mail.Ru надає зручний інтерфейс для управління файлами через браузер, є відмінні шаблони. Але ось дуже негарний банер, який займає досить велику частину сторінки.

By.Ru – є професійним безкоштовним хостінгом, який все одно не підтримує CGI скрипти. Зате фізичне місце для сайту не обмежене, що дозволяє на одному обліковому записі реєструвати нескінченну кількість сайтів.

Hoha.Ru – Унікальний безкоштовний хостінг, на який пора молитися. Тут немає реклами, але є 50 Мб дискового простору і підтримка скриптів CGI, SSI, PERL.

This entry was posted in Все про хостінг. Bookmark the permalink.

Comments are closed.