Професійний хостінг як послуга. Граблі, на які не слід наставати

1.      При купівлі хостінгу на рік і більше, компанії хостінг-решений реєструють домен другого рівня безкоштовно, що являється приємним плюсиком. Проте варто переконатися, що домен реєструють на Ваше ім’я, а не на ім’я хостінг-провайдера.

2.      Хостінг-провайдеры зазвичай надають однакові платформи для стандартного Shared – хостінгу. В основному це зв’язка LAMP(операційна система Linux, web – сервер Apache, база даних MySQL, скриптовый мова PHP). Окрім цього професійний хостінг включає Python, CGI Perl, C/C++, Ruby і інші мови, а так само додатково підтримку SSI. Хостінг на Windows платформі так само широко поширений, але платформа LAMP дешевша, відрізняється частими оновленнями і виправленнями по безпеці, великим співтовариством підтримки. До того ж вільне ПО рішуче використовують і на Windows – серверах.

3.      Майже кожна компанія хостінг-решений в переліку послуг повідомляє: «на усіх технічних майданчиках для будь-яких тарифних планів трафік необмежений і безкоштовний». У цій декларації, м’яко кажучи, лукавство. Звичайно, у хостінг-провайдера є пристойний запас пропускної спроможності каналу зв’язку в години пік. Проте трафік навантажує сервер, а потужність будь-якого сервера не безмежна. Уся це необмеженість і безкоштовність працює тільки тоді, коли сайт відрізняється невисоким споживанням ресурсів і має відвідуваність до 500 чоловік в день. Як тільки відвідуваність в рази збільшиться – все, гасите світло! Коли трафік користувачів, IRC – сервери(прим. ред. Багато хостінговые компаній в договорі на надання послуг обумовлюють можливість створення IRC серверів, частенько забороняючи подібну діяльність) і надмірні сценарії CGI почнуть нещадно «жерти» ресурси сервера(пам’ять, процесорний час, запити до бази даних), то відразу і прийде кінець ейфорії – хостер тут же введе обмеження і запропонує перейти на віртуальний сервер(VPS), користування яким набагато дорожче. Так що трафік «unlimited» – просто відмінний рекламний хід.

4.      Уважно вивчите, скільки дискового простору, FTP – аккаунтів, поштових скриньок, баз даних, доменів третього рівня etc. надає хостінг-провайдер. Буде дуже сумно, маючи надто багато вільного місця, не мати, наприклад, можливості створити БД для нового проекту.

5.      Кожен хостінг-провайдер декларує щоденне автоматичне резервне копіювання цих клієнтських сайтів з подальшим їх збереженням впродовж деякого часу. Варто уточнити, чи робиться ця резервна копія на окремий сервер, що не має доступу з мережі. Якщо ж ні, то цінність такого резервування прагне до нуля. Хоча позитивну відповідь неможливо перевірити – хто вас пустить на серверні майданчики –  це послужить віртуальною пігулкою проти занепокоєння за збереження своїх даних.

6.      Вам пропонують найнадійніший хостінг і говорять, що сервера знаходяться на самих кращих майданчиках і не мають збоїв в роботі? Чудес на світі не буває! Якщо за технологією HotSwap без проблем замінять згорілий вінчестер, не відключаючи сервер, то відновити версію ПО без перезапуску сервера ще нікому не вдавалося. Недоступність серверів буває у усіх. Тільки професіонали зроблять усю роботу вночі, укладуться в мінімальні терміни і заздалегідь повідомлять клієнта.

7.      Будь-який хостінг-провайдер дає можливість налаштування файлу .htaccess. Так, дає. Тільки усе налаштування полягає у використанні мізерної кількості директив : блокування небажаних ip і створення власних сторінок помилок. Впливати на конфігурацію модулів web- сервера Apache при використанні Shared – хостінгу не можливо. Раніше доведеться придбати VPS.

8.      Професійний хостінг надасть і професійну пошту. Підтримка пошти повинна здійснюватися виділеними потужними серверами. Додатково надійність пошти хостінг-провайдер гарантує резервними серверами, розташованими в різних частинах світу. Ніяких обмежень за розміром файлів – професіонали не розмінюються на дрібниці. Додатково поштові аккаунти мають бути оснащені сучасними технологіями для електронної пошти: Real – time Black List(відхиляє небажану кореспонденцію з інших серверів в превентивному порядку, якщо заздалегідь відомо, що її посилач відоме джерело спаму); Sender Policy Framework(розпізнавання підробки електронної адреси); DSPAM(система інтелектуальної фільтрації небажаної поштової кореспонденції, що адаптується, самостійно навчається на основі кореспонденції конкретного користувача). Якщо що відсутній – хостінг вибраний не правильно.

9.      І десяте. Останнє зауваження по порядку, але не за значимістю. Компанія, що надає професійний платний хостінг, ЗАВЖДИ має фізичну адресу, яку можна відвідати особисто і вирішити будь-яке питання, навіть на куркульках. Якщо у хостінг-провайдера тільки абстрактна вивіска в мережі, гаманець і електронну адресу, то компанія займається вибиванням грошей з клієнтів.

This entry was posted in Все про хостінг. Bookmark the permalink.

Comments are closed.