Поняття домена

Домен називається деяка область системи імен доменів, відома як DNS(Domain Names System) у всесвітній мережі Internet, яка може бути виділена для будь-якої з країн світу на користь організації або приватної особи. Оригінал опису механізму системи DNS, яку розробив і впровадив Пол Мокапетрис(1983 рік), міститься в керівництві RFC – 882(«Request for Comments 882»). Це «робочі пропозиції», які є серією документів IETF, описи набору протоколів Internet і пов’язану з ними інформацію, що містять. З виходом публікацій RFC – 1035 і RFC – 1034(1987 р.) була змінена специфікація DNS, а також скасовані застарілі публікації RFC – 883 і RFC – 882. Доповнення і розширення можливостей базових Інтернет-протоколів внесли деякі з нових публікацій RFC.

При роботі в мережі Інтернет DNS не просто важливий, а потрібний. Оскільки при з’єднанні з конкретним вузлом «всесвітньої павутини» треба прочитувати інформацію його IP – адреси. А ця адреса містить як цифрову послідовність, так і буквену, яку людям запам’ятати набагато легше. Із самого початку зв’язок між IP – адресою і доменною адресою здійснювався при використанні текстового спеціалізованого файлу «dhosts.txt», що централізований, що складається і оновлюваного на будь-якому з комп’ютерів, що знаходяться в мережі, вручну. Але у зв’язку з таким швидким зростанням Мережі з’явилася пряма необхідність наявності автоматизованого і ефективного механізму адресації, яким кінець кінцем і стала система DNS(прим. ред. Рекомендуємо вивчити матеріал «Принцип роботи DNS»).

Найменування який-небудь одній, окремій частині домена виділяється точкою з однієї або двох сторін, залежно від рівня, в загальному розгорнутому імені усього домена. Саме точками в імені домена виділяються рівні. Різних за своєю суттю і варіації найменувань в загальному імені домена може бути скільки завгодно. Повне ім’я домена може бути приміром таким hosting.web – 3.ru – це означає, що представлений домен має третій рівень, оскільки розбитий точками на три окремі найменування складових доменів. Про це нам говорить національний домен «ru», що стоїть попереду. Далі, домен «web-3» говорить про входження в другий рівень структури домена і, природно, є присутнім покажчик на перший рівень, яким є домен «ru» і який є завжди. Ім’я домена повинне полягати, як мінімум, з двох рівнів(тобто двох імен окремих доменів – у нас це «web-3» і «ru») обов’язково, а третій рівень(домен) може і не бути(у нашому прикладі – це «hosting») присутнім.

Домен першого рівня входить в Кореневий Основний Домен. Ім’я домена вказує на web – вузол у всесвітній мережі Інтернет і різні мережеві ресурси, які на нім розташовуються(e – mail сервера, web – сайти і інші мережеві сервіси). Причому назва домена йде в такій формі, яка проста і зручна для запам’ятовування будь-якій людині. Альтернативною є адресація на web – вузол за «цифровою» IP – адресою вузла мережі, де представлена послідовність груп чисел, перерахованих через точку(наприклад, http:// 87.248.76.88). Але такий вид адреси важко запам’ятовується і не зручний для щоденного використання.

This entry was posted in Все про хостінг. Bookmark the permalink.

Comments are closed.