Види хостінгу

Проходять роки, а хостінг стає тільки красивіше. Якщо в колисковому віці хостінговая компанія надавала лише місце на сервері і важкоздійсненний доступ, то тепер це цілий набір сервісів і послуг, завдяки яким можливо здійснювати видалене адміністрування власних проектів, управління базами даних, налаштування поштового сервера, установку дозволів і так далі. І цей тільки початок, тому помалу розбиратимемося в усіх премудрощах хостінгу.

Купівля віртуального хостінгу має на увазі діставання цілодобового доступу до дискової квоти хостінг-провайдера. При цьому на одному носії може бути розташовані декілька десятків і навіть сотень сайтів-сусідів. При такому розкладі під час забезпечення роботи сайту в рівній мірі розділяється процесорний час і пам’ять. У користувача є можливість «адмініструвати» виділені ресурси : розподіляти права доступу, встановлювати скрипти і управляти власними файлами. Мінусом є відсутність можливості встановлювати додаткові модулі і програмне забезпечення на сервер. З іншого боку є у хостера можна випросити тут або іншу функцію за додаткову плату. Загалом, будь-яка проблема, що проявляється, з роботою сервера або його програмного забезпечення вирішується виключно адміністраторами хостера. Варто відмітити ще одну важливу особливість: усі сайти віртуального хостінгу використовують єдиний канал, що в години пік може сказати на роботі усіх сайтів відразу.

Більше просунуте рішення – це замовлення цілого віртуального сервера. В основному таку можливість використовують засновники сайтів невеликої контори, коли потрібна база даних, підтримка скриптів, поштовий сервер, але невелика кількість вільного місця. Правда, безпека при цьому дещо нижче, але все одно не прийнятному рівні. А ось конфіденційності чекати не доводиться в обох попередніх випадках.

Отже, рухаючись далі по кривій крутизни у бік наростання, потрапляємо на віртуальний виділений сервер. В принципі, великої відмінності від вищеназваних варіантів мало: те ж розділення ресурсів між усіма учасниками, та ж дискова квота. Зате у власника ресурсу є можливість самостійно встановлювати програмне забезпечення або використати ПО власного написання. Досить популярне рішення для великих проектів вузької спеціалізації або великої відвідуваності.

Найдорожче обійдеться оренда цілого сервера хостінговой компанії. Замовляючи виділений сервер, користувач отримує право своїми руками настроювати операційну систему, модулі і інше ПО, настроювати права доступу і так далі. А сама вкуснятина в тому, що немає необхідності ділитися своїми можливостями з іншими власниками ресурсів. Правда, щоб скористатися подібною послугою одного бажання і грошей недостатньо – тут знадобиться досвід роботи в мережевому адмініструванні. Але, якщо вже добралися, то Вам надається повна свобода дій, величезний дисковий простір, велика кількість ресурсів. За звичаєм такий вид хостінгу використовується для створення порталів або сайтів, на яких планується велика відвідуваність або навантаження на базу даних. Ще одним варіантом може бути сайт, присвячений обчисленням, шифруванням, перевірка текстів і так далі

Втім, чом би не використати власноручно придбаний сервер. В цьому випадку найпростіше забезпечити до нього цілодобовий зовнішній доступ, безперебійну роботу, замовивши послугу Co – location. Ідея полягає в тому, що хостінг-провайдер поміщає Ваш сервер у свій датацентр, підключає його до каналу з великою пропускною спроможністю і забезпечує постійною IP – адресою, за рахунок чого з’являється можливість призначити DNS(власне ім’я сайту). Кінець кінцем, Ви хазяїн свого сервера і можете встановлювати скільки завгодно ПО, будь-яку операційну систему і створювати власну конфігурацію модулів.

Власне при виборі хостінгу важливо об’єктивно оцінювати свої потреби і можливості. Використання віртуального сервера звільняє Вас від необхідності застосовувати знання з практики в області адміністрування. Зате доведеться використати те, що Вам дає хостер. А коль цього комусь мало, то нехай готує зайвих грошиків. Це одна сторона медалі. Пам’ятайте, що є і інша, тому використати віртуальний сервер для створення біржі контенту або всеросійського форуму краще не коштує.

This entry was posted in Все про хостінг. Bookmark the permalink.

Comments are closed.