Недорогий хостінг. Юридичні аспекти

Пам’ятайте, пару років назад по усіх державних каналах проходила активна агітація юридичної грамотності і банальної уважності? «Уважно читайте договір» день від дня нагадував динамік, у тому числі і радийный. І вже здавалося б, сумних прикладів навкруги повно, суди та склоки суцільні, а договір на надання послуг більшості здається лише порожньою формальністю. На практиці ж, завірений печатками папір дозволяє регулювати відношення між хостінговой компанією і клієнтами, захищаючи права обох сторін.

Перше, на що варто звернути увагу при укладенні договору – власне, розмір договору. Недорогий хостінг від інших видів відрізняється лише вартістю і набором послуг, права і обов’язку сторін, відповідальність, юридичні адреси і реквізити залишаються колишніми. Очевидно, що все на одній сторіночці не умістити, тут парою-трійкою листів можна і не відбутися. І тут же проявляється ще один підводний камінь недорого хостінгу: деякі співробітники, щоб заощадити на дешевому папері або обдурити клієнта під виглядом зручності друкують договір на одному листі дрібним-дрібним шрифтом. Зручним такий підхід здається, тільки якщо думати перших пару секунд. Особисто стикався кілька разів з таким, правда у банку і офісі стільникового оператора. Подивишся на такий папір і складається враження, що кожен другий носить з собою лупу: забув свою – попроси у товариша. Згідно з чинним законодавством договір має бути наданий сторонам в доступній формі, що дозволяє вивчити усі юридичні аспекти. Т. о. клієнт має повне право зажадати переклад на другу державну мову або збільшення шрифту. Краще пережити косі погляди співробітників хостінговой компанії, чим потім із-за дрібного пункту шкодувати про придбання недорого хостінгу.

Серйозна хостінговая компанія при укладенні договору запропонує Вам підписати завірене печаткою застосування, в якому перераховані усі послуги, що надаються, аж до кількості баз цих і поштових аккаунтів. Не коштує часом придбання недорого хостінгу погоджуватися на варіант «ось ми тут написали тарифний план, подробиці дивитеся на сайті». Змінити вміст сайту-візитки компанія може без вашого відома і дозволи, а Вам потім доводь, що обіцяно було багато усього корисного і смачного. До речі, хитрі юристи зазвичай в договорі роблять приписку, що користувач повинен раз в 1-2 тижні відвідувати сайт компанії і знайомитися з поточними змінами в порядку надання послуг.

На що варто звернути увагу в тілі договору? Недорогий хостінг повинен супроводжуватися технічною підтримкою і можливістю розширення. Вивчіть особливості додавання послуг і формування запитів в службу підтримки, зверніть увагу на порядок зміни контактних даних. Змінили поштову скриньку або номер телефону – повідомите хостера, а то він може образитися і відібрати вподобаний Вам недорогий хостінг.

Особливий інтерес представляє розділ, де вказані порушення, за які услугодатель, тобто хостінговая компанія, має право призупинити надання послуг або навіть розірвати договір в односторонньому порядку. Серед поширених заборон на розсилку спаму, розміщення матеріалів, що суперечать чинному законодавству і ратифікованим міжнародним документам в рідній для компанії країні, можна зустріти досить цікаві зауваження. Недорогий хостінг у власників компанії рідко асоціюється з IRC- серверами і ботами. Причина криється у бажанні заощадити трафік : купуйте виділений сервер і забивайте канал, скільки побажаєте. Але найзабавніше зазвичай торкається поширення ПО.

Ясна річ, що поширення платних програм з ключами або ліками – справа незаконна, за яку Вас покарають на першу ж вимогу правовласника. Не можна поширювати віруси, троянських черв’яків і «прирівняні до них» шкідливі компоненти. Досить гнучке формулювання, що розв’язує руки хостінговой компанії. Очевидно, що встановлене в датацентре захисне ПО файлик шкідливий не пропустить, а сторонні сервіси можуть аналізувати лише відкриті для клієнтів файли, які завантажуються при формуванні сторіночки. В той же час, хостер легко може ткнути пальцем в черговий конфігураційний файл, приславши на підтвердження Вашої злісної діяльності який-небудь звіт на ворожій мові з купою посилань і складних для сприйняття здоровою людиною пропозицій. І доки йтимуть розгляди, сайт вилетить з пошукового рейтингу. Причин для такої поведінки може бути багато, а результат, як правило, один.

Так-так, уважно читайте договір, і недорогий хостінг буде Вашим без всяких «але».

This entry was posted in Все про хостінг. Bookmark the permalink.

Comments are closed.