Розумна економія на хостінгу

«Мій сайт сьогодні піде в ясла«, – надривно кричав молодий татко, розмахуючи перед монітором руками з розпухлими пальцями. Дійсно, десятиліття, що йде, наклало серйозний відбиток на психологію і систему цінностей сучасної молоді. Тепер питанням престижу є свій власний сайт, розмір якого, можна сказати, символізує его. Прямо, як колись мотоцикл в селі – коль немає такого, на шиї повисне зовсім не красуня односелець, а вантаж похмурого життя сталкера одинака. Такий розклад не може не радувати співтовариство хостеров, але почекайте вішати поясний мішок з монетами. Отже, посібник, як доростити сайт до ясельного віку з мінімумом витрат.

Панове, давайте однозначно визначимося – хостінг вибирають холодною головою, а не як серце підкаже. І зарубаєте собі на носі, що Вашого хостера ніхто і ніколи не дізнається, поки Ви самі ж не скажете. Саме тому друга, який без пояснень тягне за руку в контору з гучною назвою, не по голові гладити потрібно, а гнати геть. Не про Вас він піклується, а про власний добробут.

Згідно зі своїм збоченим світоглядом, я розділяю усіх користувачів по їх потребах на 4 категорії: micro, blog edition, CMS classic, portal XP. Як правило, дифузія з однієї категорії в іншу спостерігається украй рідко і протікає досить повільно. Звідси перше правило: ніякого хостінгу на вирощування.

Незважаючи, на уявну простоту, розділ micro для мене представляє найбільший інтерес. Сюди входять сайт-визитки, як комерційного, так і громадського характеру. А притягує мене цікавий феномен: деякі відразу ж переходять в CMS classic тільки за горезвісною інтерактивністю. Розвішувавши форми зворотного зв’язку замість простої адреси, пейджери, годинник і калькулятор, Ви в усій красі показуєте своє сліпе наслідування моди. Зараз навіть мобільний телефон за півтори сотні американських рублів здатний виконати усі ці процедури, не кажучи вже про ПК. І не потрібно себе запевняти, що є громадяни, які не користуються окремим ПО для зв’язку, адже тоді встає закономірне питання: «а відповідати куди Ви станете? Собі ж на сайт»?. Але коль Ваша тлінна душа відмовляється вірити логічним обгрунтуванням, використайте Java скрипти, а продуктивність PHP інтерпретатора залиште тим, кому це дійсно треба. І знову правило: не робіть з сайту швейцарський ніж – користувач сам про себе потурбується.

Правди ради, скажу, що деякі кидають micro і йдуть в CMS classic твердо і обгрунтовано. Серйозна інтернет-візитка просто зобов’язана часто оновлюватися і світитися поштовою адресою, домен якої співпадає з назвою сайту. Обійтися простим HTML – завдання підвищеної складності(прим. ред. Рекомендуємо вивчити матеріали статті "HTML-хостінг"), та і хостер не горить бажанням включати поштовий клієнт, вкладаючи його в комплект до бази даних і підтримки PHP.

Наступні дві категорії прості за рахунок своєї універсальності і навпаки. Тут вже не обійтися без PHP і MySQL, головне без фанатизму. Ну, навіщо Вам 3, 5 або 7 баз даних(прим. ред. Рекомендуємо вивчити матеріали статей "MySQL-хостінг" і "PHP-хостінг")? Скажу по секрету, на продуктивності і працездатності БД не позначиться навіть той факт, що Ви поставили дві CMS, чотири форуми і маленька гостьова книга. Звичайно, якщо в плани входить постійна ручна зміна або відстежування даних, варто завести окремі бази, а в усіх інших випадках досить і одній. Не було тут ніколи порядку, і наводити його не варто.

Взагалі кажучи, бази даних давно вже стали відмінним засобом відточування «понтів». У мене особисто росте і поширюється посмішка на обличчі, коли хостер говорить, що дві БД Ви оплачуєте, а третю отримуєте в подарунок, як 8 клієнт в третє лютневе середовище. Насправді для хостера і системи управління баз даних немає різниці в кількості, а ось в якості… Краще поцікавитися, скільки дозволяється SQL- запитів в годину. Просіть багато – тисяч 20-30. А то в один прекрасний момент Ви отримаєте розкручений вічно недоступний сайт. Отже, останнє правило: розмір таки не головне, витривалість важливіша.

Що стосується portal XP, тут дозвольте виразити свої малозначні «респект і уважуху», як мінімум за те, що у людей є стільки грошей. Для такого потужного проекту грає роль все: операційна система, наявність консолі, безлимитный доступ до БД і так далі. І все у цьому світі циклічно: тут одинакам робити нічого, бо портали народжуються тільки по помаху досить товстої доларової палички, з метою через годик-другой зробити паличку ще могутніше.

Висновки кожен зробить сам для себе. Скажу лише, що це виключно поверхневий розбір, що не претендує на суворість дотримання. Кожне порушене питання можна розгорнути на таку ж по розмірах статтю. Так або інакше, пам’ятайте, при правильному підході до хостінгу можна заощадити на хороший подарунок – близькі люди оцінять його більше, ніж картинку на екрані.

This entry was posted in Все про хостінг. Bookmark the permalink.

Comments are closed.