Collocation

Колокация(від англ. co — location, collocation — розташування поруч) — послуга зв’язку, що полягає в тому, що провайдер розміщує устаткування клієнта на своїй території(зазвичай в датацентре) і підключає його до каналів зв’язку з високою пропускною спроможністю. Іноді вказане устаткування не належить клієнтові, а орендується ним у того ж провайдера.

Для багатьох може залишатися секретом, що ж таке коллокація. Трохи відкриємо завісу таємниці і спробуємо розібратися. Провайдер надає послугу клієнтові, розміщуючи устаткування на своїй території. Найчастіше, як правило, цією територією є дата-центр. Після цього провайдер підключає устаткування до каналів зв’язку з високою пропускною спроможністю. От і все хитрощі. Залишається відмітити, що устаткування може бути не лише клієнта, але і провайдера.

Подібна послуга є корисною і допомагає заощадити багато ресурсів. А саме: економія організації каналу зв’язку, що забезпечує взаємодію між провайдером і клієнтом. Більше того, на коллокацію ставлять спеціальне устаткування. Наприклад, сервера для підтримки веб-вузлів. Проте, потрібне устаткування, до якого важливий надійний доступ. З цієї причини часто встановлюють концентратори і шлюзи.

Але на цьому послуга коллокації не вичерпує себе. У неї також включені:

резервне електроживлення, яке може виручити в екстреній ситуації;

забезпечення певного кліматичного режиму;

чудовий моніторинг;

елементарний фізичний захист;

послуги з додаткового обслуговування устаткування.

Перелік можна збільшити, але це за додаткову плату. Усі доповнення обговорюються із замовником.

Ходять постійні суперечки про те, що коллокація є самостійною послугою. Проте багато хто упевнений, що це лише підвид хостінгу.

Якщо розглядати сторону закону, то ця «collocation» позиціонується як послуга з передачі даних. Більше того, ця послуга має бути ліцензована, наприклад Федеральною службою по нагляду у сфері зв’язку.

This entry was posted in Все про хостінг. Bookmark the permalink.

Comments are closed.