Абсолютні і відносні URL ‘ы

Абсолютний URL вказує ресурс, як в прикладі, приведеному вище, і використовується для доступу до ресурсів, які не знаходяться на вашому веб-сайті. Якщо ресурс знаходиться на вашому сайті, можна використати відносний URL.

Відносний URL, або відносний шлях, вказує браузеру положення ресурсів відносно поточної веб-сторінки. Якщо ми подивимося на розмітку файлу нашого веб-сайту, ми побачимо ось що:

create – webpage.htm і хочете перейти на сторінку publishing.htm, то відносний шлях буде просто publishing.htm, оскільки обидва файли знаходяться в одній директорії.

Таким чином, доступом до файлу index.htm буде шлях ./index.htm, в цьому випадку дві точки означають, що браузер повинен піднятися на одну директорію вище. Доступ до файлу image1 знаходиться в директорії images, означає шлях до файлу буде ./images/image1

Коли шукані файли знаходяться на вашому веб-сайті, можна використати і відносний, і абсолютний шляхи. Якщо веб-сторінки знаходяться на іншому сайті, то в цьому випадку завжди використовується повний шлях до файлу або абсолютний URL.

Посилання на закладки(Bookmarks) або іменні якорі(Named anchors)

Щоб зробити посилання на певну частину сторінки, треба створити на цій сторінці закладку(bookmark) або іменний якір(name anchor). Використовуючи вищезгаданий приклад і за умови, що у нас вже є закладка під назвою middle на сторінці publishing.htm, абсолютний URL для посилання буде таким:

URL=http://build-your-Website.co.uk/courses/publishing.htm#middle

де закладка позначається як #middle

Якщо треба перейти до цієї закладки, знаходячись на сторінці publishing.htm, відносне посилання буде просто:

#middle.

Можливість перейти в певні місця усередині сторінки особливо корисна, якщо ви маєте справу з довгими веб-сторінками.

This entry was posted in Все про хостінг. Bookmark the permalink.

Comments are closed.