Безкоштовний хостінг

Варто згадати про такий вид хостінгу як безкоштовний хостінг. В цьому випадку місце для розміщення сторіночки надається абсолютно безкоштовно на якому-небудь великому сервері, при цьому кількість «дармових» мегабайт може бути досить великим або навіть необмеженим. Проте, як мовиться, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, і не варто чекати, що безкоштовний хостінг буде анітрохи не гірше платного. Знавці Інтернету зазвичай не радять користуватися таким видом хостінгу, називаючи наступні його мінуси:

1) Що бажають скористатися послугами безкоштовних серверів завжди дуже багато, там частенько розташовані тисячі сторінок, тому доступ до вашої сторінки часто буває ускладнений.

2) Іноді немає можливості закачувати файли по FTP.

3) Практично завжди безкоштовний хостінг означає мельтешение реклами на вашій сторінці. Такі сервери можуть розміщувати там банери і меню, що пропонують які-небудь товари і послуги. Природно, це псує вид сторінки, а іноді і здорово дратує.

4) Якщо ви захочете розрекламувати свій сайт і зареєструвати його в каталогах або прийняти участь в системі обміну банерами, то ви можете зіткнутися з певними проблемами. Для веб-майстрів(тобто власників різноманітних Інтернет-ресурсів), що користуються послугами безкоштовних серверів, часто передбачені обмеження. Це пов’язано, по-перше, з тим, що безкоштовний хостінг, як вже говорилося, характеризується низькою якістю зв’язку, і сторінка часто буває недоступна. А по-друге, усі знають, що на таких серверах зазвичай розміщені ті самі «перші млинці» користувачів всесвітньої павутини, які частенько не можуть похвалитися якісним наповненням і, як наслідок, відвідуваністю. Домашня сторіночка на безкоштовному хостінгу – це перший крок початківця «интернетомана», який, розвиваючи свій сайт, з часом неминуче перейде на платний, а значить надійніший хостінг.

Зліпивши свою першу сторіночку «з того, що було», розфарбувавши її в незабутні відтінки фіолетового і зеленого, заповнивши своїми віршами і історіями з розряду «як я провів літо», більшість користувачів починають прагнути до більшого. Адже усім хочеться не лише займатися самомилуванням, переглядаючи свої фотки і перечитуючи опуси власного твору, але і отримувати відгук від тих людей, які відвідали ваш сайт. Без зворотного зв’язку ваша сторінка це немов розмова з самим собою, нехай навіть його і чують інші. Для того, щоб знати думку відвідувачів і спілкуватися з ними, потрібні спеціальні сервіси – гостьова книга, чат, форум.

Можна, звичайно, і не вбудовувати їх у свій сайт. Зараз в Інтернеті є безліч безкоштовних форумів, чатів і гостьових книг. Можна дати посилання на них на своїй сторінці і спілкуватися зі своїми друзями там. Але, оскільки подібний сервіс фізично знаходитиметься зовсім на іншому сервері, ніж ваша сторінка, то може виявитися так, що він буде недоступний, а це пошкодить в першу чергу репутації вашого веб-ресурсу. Відвідувачі виявляться розчаровані і вашим сайтом, і вами, як веб-майстром.

Ще один недолік безкоштовних сервісів в тому, що усі залишені вами і для вас записи зберігаються на сторонньому сервері, і можуть бути загублені. Адже серед цих записів напевно будуть такі, які варто зберегти і потім показувати для науки дітям.

Ось чому багато власників сайтів хочуть, щоб форум і гостьова книга знаходилися на їх сторінці і під повним їх контролем. Проте для цього необхідно, щоб сервер хостінгу не лише зберігав ваші файли, але і виконував певні скрипти – програми, за допомогою яких могли б, наприклад, зберігатися повідомлення відвідувачів вашої сторіночки. Іншого способу, без використання скриптів, просто не існує. Зараз можна знайти безліч різних безкоштовних скриптів, проте змусити їх правильно працювати саме на вашому сайті не так-то просто. Річ у тому, що програми пишуться на різних мовах. І може статися так, що ви знайдете відповідну програму, написану на мові PHP, а сервер, де хостится ваша сторіночка підтримує тільки програми, написані на мові Perl. Скрипти на інших мовах просто не виконуватимуться. А деякі форуми можуть працювати тільки за наявності на сервері бази даних, наприклад MySQL.

Отже, з часом вас вже перестане влаштовувати хостер, що надає тільки місце для розміщення сторіночки. А зростання запитів пов’язане з необхідністю підключення додаткових сервісів, які не входять в послуги, що надаються провайдерами безкоштовно. Для того, щоб розвиватися ваш сайт потребує повноцінного хостінгу, тобто в тому, де пропонується значний простір під вашу сторінку, бази даних, виконання скриптів, і такі можливості як html – сторінки, що динамічно генеруються, що можливо за підтримки SSI(Server Side Include). Якщо ваша сторінка вам не набридла, а з часом наповнилася цікавим контентом і стала популярною, тобто сенс задіяти додаткові сервіси, «прикрутити» форум, де можна освітлювати різноманітні теми, гостьову книгу, де для вас залишатимуть приємні і не дуже побажання і чат, просто для того, щоб було чим убити час. А для усього цього як повітря потрібне надійний і повноцінний платний хостінг.

This entry was posted in Все про хостінг. Bookmark the permalink.

Comments are closed.